$1/ mo Hosting + Free domain! Stick it to the doubters! Put your big idea online!


HRW розуміє занепокоєння України через російську пропаганду, але критикує видворення журналістів

Міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch звинувачує владу України в порушенні міжнародних зобов’язань через видворення іноземних журналістів за звинуваченням в антиукраїнській діяльності, хоча і визнає, що Київ має законні підстави непокоїтися через російську пропаганду.

Як йдеться в повідомленні організації від 1 вересня, за останній місяць Служба безпеки України видворила і заборонила в’їзд на українську територію щонайменше п’ятьом іноземним журналістам: трьом із Росії і двом з Іспанії.

«Практика українського уряду зі звинувачення журналістів в антиукраїнській позиції, потім видворення їх чи заборони в’їзду є серйозним порушенням її міжнародних зобов’язань у сфері прав людини. Заборона для журналістів є недалекоглядною і жалюгідною та підриває обіцянки України щодо демократичних реформ і верховенства права», – заявила дослідниця Human Rights Watch із українських питань Таня Купер.

Водночас в організації додали, що значна частина основних засобів масової інформації в Росії або належать державі або опосередковано контролюються державою, і стали рупором уряду, використовуючи засоби пропаганди, зокрема дезінформацію.

«В України є законні підстави непокоїтися через заангажовані чи неправдиві повідомлення в ЗМІ, зокрема через російську пропаганду, але обмеження роботи журналістів – це не відповідь. Влада повинна зробити Україну такою країною, де засоби масової інформації можуть передавати різні думки, не побоюючись відплати», – сказала Купер.

Раніше в ОБСЄ висловили стурбованість практикою затримання і видворення з України іноземних журналістів.

30 серпня СБУ затримала і видворила з України журналістку російського телевізійного «Першого каналу» Анну Курбатову за «діяльність, яка шкодила національним інтересам України». 14 серпня Служба безпеки України затримала і депортувала з таким самим формулюванням журналістку Всеросійської державної телерадіокомпанії Тамару Нерсесьян, якій заборонили в’їзд до України на три роки. 26 липня так само депортували з забороною на в’їзд Марію Князєву із ВДТРК на підставі тенденційного висвітлення подій в Україні.

25 серпня до України не пустили і заборонили в’їзд на три роки для двох іспанських журналістів Антоніо Памплієги і Мануеля Анхеля Састре, теж за «діяльність, яка шкодила національним інтересам України».

Останнім часом СБУ видворила з України вже цілу низку журналістів, переважно з Росії, але й із інших країн, за «діяльність, що суперечить інтересам України». Це викликало критику деяких правозахисних і журналістських організацій.

 

напишіть ваш коментар