$1*/ mo hosting! Get going with us!


Верховний суд ухвалив, що банк може претендувати на заставне рухоме майно навіть після його продажу третій особі

Купівля заставних машин за заниженими цінами стала більш ризиковим заходом. Розглядаючи справу №6-168цс14, Верховний суд ухвалив, що банк може претендувати на це майно навіть після його продажу третій особі.

«Причому, продажі з дотриманням всіх правил і процедур на відкритому аукціоні після стягнення банком застави, і навіть у разі банкрутства боржника. Людина, що купила рухоме майно, яке колись було в заставі за кредитом і продавалося банком для погашення боргів, може потрапити в пастку. Оскільки новим рішенням ВСУ залишив за фінустановою право оскаржити цей продаж, наприклад, якщо банк вирішить, що він відбувся за невигідною ціною. І виручених грошей не вистачає на покриття не тільки боргу, але і пені зі штрафами. Сьогодні ви щасливий покупець нового авто, а завтра банк відбирає його у вас: і вам ще доведеться побігати по судах, щоб повернути гроші, викладені за заставу », – пояснив ситуацію старший партнер адвокатської компанії Ростислав Кравець.

Зазвичай люди полюють за заставними машинами з однієї причини – через привабливу вартість. «Заставне майно приблизно на 30-40% дешевше, ніж аналогічне «Не заставне». Але без «сюрпризів» у вигляді пені та інфляційних донарахувань, новий покупець «купує» ще й чужий борг. Купівля застави завжди є досить ризикованою операцією. Оскільки більшість банків виставляють на публічні торги майно, відностно якого ще ведеться суперечка, результат якої може бути негативним для сумлінного покупця», – розповіла старший юрист ЮФ Дарія Давидова.

Юристи не можуть дати універсальної поради бажаючим задешево прикупити машину або інше рухоме майно. Рекомендують лише загальні запобіжні заходи – наприклад, стежити за тим, щоб за заставою не стояв величезний борг. «Необхідно співвідносити залишок по кредиту і реальну вартість предмета застави», – порадив нам адвокат, директор компанії Investment Service Ukraine Іван Герасименко. В ідеалі, щоб ціна того ж авто на 30-50% перевищувала суму боргу позичальника.

З одного боку експерти визнають, що навіть у разі публічних аукціонів з продажу заставного майна нерідко відбуваються зловживання, і, щоб догодити покупцю спеціально занижується вартість авто. Але в той же час гарантує різкий спад їх продажів, якщо банки дійсно почнуть масово відсуджувати покупки заставних машин.

Published by

UA-News

Усі цікаві новини

напишіть ваш коментар