Країни ОПЕК не будуть знижувати видобуток, навіть якщо ціни на нафту опустяться до $20 за барель. Крах путіна наближається!

Країни Перської затоки не мають наміру знижувати видобуток нафти, оскільки можуть витримати подешевшання нафти до 20 доларів.

Організація країн-експортерів нафти (ОПЕК) не буде знижувати видобуток, навіть якщо ціни на нафту опустяться до $20 за барель, заявив в інтерв’ю міністр нафти Саудівської Аравії Алі аль-Нуйамі.

“Де б не виявилися ціни, скорочення видобутку не в інтересах виробників ОПЕК, – переконаний він. – Якщо вона опуститься до $20, $40, $50-ти або $60, це не стосується справи”.

За словами міністра, світ може ніколи більше не побачити нафту по $100 за барель. “Якщо Саудівська Аравія знизить виробництво, ціни підуть вгору, і росіяни, бразильці і розробники сланців у США заберуть мою частку (ринку – ред.)”, – наголосив аль-Нуйамі.

За його оцінками, бюджети країн Перської затоки здатні витримати тривалий період зниження цін, оскільки собівартість видобутку в регіоні становить 4-5 доларів за барель. Першими, за оцінкою міністра, постраждають шельфові проекти Бразилії, країн Західної Африки та Арктики. “Тому рано чи пізно, скільки б вони не протягнули, зрештою їхні фінансові можливості змусять їх скоротити видобуток”, – прогнозує він.

“Ми хочемо сказати світові, що тільки країни з високою ефективністю видобутку нафти заслуговують частки на ринку”, – підсумував міністр нафти Саудівської Аравії.

Зазначимо, сьогодні світові ціни на нафту демонструють корекційне зростання в ході торгів вівторка після падіння в понеділок, свідчать дані торгів.

Так, вартість лютневих ф’ючерсів на північноморську суміш Brent збільшувалася на 0,56% – до 60,67 долара за барель. Вартість лютневих ф’ючерсів на легку нафту марки WTI зростала на 0,86% – до 56,12 долара за барель.

Як уже повідомлялося, напередодні аль-Нуйамі заявив, що Саудівська Аравія готова збільшити видобуток нафти, якщо з’явиться новий клієнт.

Published by

UA-News

Усі цікаві новини

напишіть ваш коментар