Міжнародний валютний фонд надав Україні свої пропозиції до закону про Національне антикорупційне бюро

Міжнародний валютний фонд надав Україні свої пропозиції до закону про Національне антикорупційне бюро. Про це на засіданні профільного парламентського комітету в Києві повідомив глава представництва МВФ в Україні Жером Ваше.

“Ми виступали за створення Антикорупційного бюро. Ми вважаємо, що воно повинно мати значні повноваження і бути незалежним. Воно повинно бути підзвітним”, – сказав він.

Ваше додав, що зміни, внесені в законопроект в останній момент, значно послабили бюро.

“Є можливості для поліпшення цього закону. Ми звернули увагу уряду на ті проблемні місця, які могли б бути поліпшені”, – сказав він.

“По-перше, важливо, щоб бюро було предметом ретельного зовнішнього контролю. По-друге, бюро повинно мати прямий доступ до будь-якої інформації, яка потрібна йому для проведення розслідування. В отриманні цієї інформації, воно має бути незалежним від інших органів і судових рішень. По-третє, повинна бути влаштована перевірка попередньої діяльності осіб, які претендують на роботу в бюро. По-четверте, члени та працівники бюро повинні оприлюднити свої доходи. По-п’яте, чиновники повинні публічно оприлюднити всі подарунки”, – розповів Ваше.

Він додав, що максимальна незалежність повинна бути надана спеціальним прокурорам.

Published by

UA-News

Усі цікаві новини

напишіть ваш коментар